Home / Liverpool Coraz Bliżej Podpisania Kontraktu Z Dyrektorem Technicznym Zaangażowanym W Transfer Darwina Nuneza

Liverpool Coraz Bliżej Podpisania Kontraktu Z Dyrektorem Technicznym Zaangażowanym W Transfer Darwina Nuneza

Liverpool przechodzi zmiany w strukturze przed odejściem Jurgena Kloppa

Michael Edwards powrócił do Fenway Sports Group, aby pracować z Liverpoolem

Oczekuje się, że dyrektorem technicznym zostanie Pedro Marques z Benfiki

Właściciele Liverpoolu, Fenway Sports Group, zbliżają się do podpisania kontraktu z dyrektorem Benfiki, Pedro Marques, gdy starają się kontynuować restrukturyzację przed letnim odejściem Jurgena Kloppa.

Z Kloppem odchodzącym na koniec sezonu i dyrektorem sportowym Jorgiem Schmadtkem, który odszedł wcześniej w tym roku, FSG pracowało niezmordowanie, aby ustawić się w nowym kierunku. Michael Edwards, były dyrektor sportowy Liverpoolu, powrócił do FSG w wyższej roli, która będzie nadzorować zarządzanie Liverpoolem, a nie pracować bezpośrednio dla Czerwonych.

Kolejnym punktem na porządku dziennym jest Marques, który, podobnie jak Edwards, oczekuje się, że dołączy do FSG w roli, która może mu dać szerszy wpływ na całą firmę.

FSG teraz eksploruje własny model wieloklubowy, a The Athletic twierdzi, że podjęli kroki w celu zatrudnienia Marquesa, który jest już znany Liverpoelowi. Urzędnicy Czerwonych mieli do czynienia z Marquesem podczas negocjacji w sprawie Darwina Nuneza, a wcześniej działał jako analityk w tym samym zespole sztabowym Manchesteru City, co były dyrektor sportowy Liverpoolu Julian Ward podczas swoich dni jako skaut.

Doświadczenie Marquesa związane z City przyciągnęło Liverpool. Przejął on rolę szkoleniowca i analityka dla szerszej grupy piłkarskiej Manchester City - modelu, którego FSG teraz chce się trzymać.

Wcześniej informowano, że Marques będzie zaangażowany w poszukiwania nowego klubu, a następnie odegra rolę w zarządzaniu tą stroną przez FSG, zamiast działać bezpośrednio z Liverpoolem.

Blisko domu, Liverpool już zawarł umowę na zatrudnienie dyrektora sportowego Richarda Hughesa z Bournemouth na koniec sezonu.

W Anfield mogą być dokonywane dalsze zatrudnienia za kulisami, chociaż raporty są sprzeczne, czy istnieje jakieś zainteresowanie Jasonem Wilcoxem z Southampton, który jest celem Manchesteru United.